بیمه‌ بدنه‌ اتومبیل

 

بیمه بدنه چیست؟

 

بیمه بدنه یکی از بیمه‌های مربوط به خودرو است که در آن، خسارت‌های وارد شده به اتومبیل جبران می‌شود. خرید این بیمه برخلاف بیمه شخص ثالث اجباری نیست؛ اما به دلیل مزایای فراوانی که پوشش های مختلف این بیمه برای خودرو ایجاد می‌کند، باعث شده است که خرید بیمه بدنه متقاضیان بسیاری داشته باشد.

توجه داشته باشید که برای بیمه بدنه، خودرو مورد نظر حتما باید توسط کارشناس بررسی گردد و قابلیت بیمه شدن ازسمت کارشناس مربوطه تأیید گردد.

 

موارد تحت پوشش بیمه بدنه

 

  حوادثی كه‌ باعث وارد شدن خسارت‌ به‌ وسیله‌ نقلیه‌ بیمه‌شده‌ گردد، مانند تصادف دو خودرو، برخورد با اجسام‌ ثابت‌ یا متحرک، واژگون شدن و یا سقوط خودرو

 

  1-آتش‌سوزی، صاعقه‌ و انفجار خودرو

 

  2 - سرقت‌ خودرو

 

  3-  خسارات‌ وارد به‌ لوازم‌ یدكی اصلی خودرو كه‌ طبق‌ كاتالوگ‌ همراه‌ خودرو به‌ مالک تحویل داده شده‌ باشد.

 

  4 - پرداخت‌ هزینه‌های مربوط به نجات‌ بیمه‌شده‌ و انتقال خودرو به ‌تعمیرگاه‌ و یا محل‌ مناسب خساراتی كه‌ در جریان‌ حمل‌ و نقل‌ توسط جرثقیل و یا سایر وسایل‌ نقلیه‌ به‌ بیمه‌شده ‌وارد شود.

 

مواردی که تحت پوشش بیمه بدنه نیستند:

 

حوادث و صدماتی که در صورت رخ دادن، بیمه بدنه پرداخت خسارت را تقبل نمی‌کند هرگونه خسارت و آسیب که علت آن قدیمی بودن خودرو و یا ناشی از عدم‌ مراقبت‌ و نگهداری درست باشد.

وارد شدن هرگونه‌ آسیب‌ و خسارت‌ به‌ لاستیک‌ها، جز در زمانی که آسیب وارد شده به خودرو در اثر آتش‌سوزی ‌بوده باشد که‌ در این‌ حالت نیز‌ فقط تا ۵۰٪ هزینه لاستیک از طرف بیمه پرداخت خواهد شد.

زیان‌ وارد شده ناشی از عدم‌ امکان استفاده‌ از وسیله‌ نقلیه،‌ از زمانی که‌ دچار حادثه‌ می‌شود تا زمانی که‌ ‌مجدداً قابل استفاده می‌گردد.

کاهش‌ ارزش‌ یا افت قیمت خودرو بیمه‌شده‌ در اثر حادثه خطرات‌ جنگ‌، شورش‌ و انقلاب‌، و خسارات‌ مستقیم‌ و غیرمستقیم‌ ناشی از انفجارهای هسته‌ای واشعه‌ یون‌زاخطرات ناشی از بلایای‌ طبیعی مانند، زمین‌ لرزه‌، سیل‌ وآتشفشانخسارتهای عمدی بیمه‌گذارخسارات‌ ناشی از رانندگی در حین‌ مستی و یا تحت‌ تأثیر مواد مخدر و روانگردان و یا حین انجام آزمایش‌ سرعت.

 

نحوه محاسبه و فرمول بیمه بدنه

 

بیمه بدنه خودروهای سواری بر اساس درصدی از قیمت خودرو که در جدول زیر آمده محاسبه می‌گردد

یک سال عدم خسارت : 25% تخفیف

دو سال عدم خسارت : 35% تخفیف

سه سال عدم خسارت : 45% تخفیف

چهار سال عدم خسارت و پس از آن : 60% تخفیف

 

قوانین فسخ

 

شرایط فسخ از سمت بیمه‌گر

عدم پرداخت حق بیمه به موقع از سمت بیمه‌گزار ، تشدید خطرات تهدید کننده خودروادعای مطالبی خلاف واقع که در ارزیابی خطر مؤثر بوده است.

 

شرایط فسخ از سمت بیمه‌گزار

 

کاهش خطر موضوع بیمه و عدم تخفیف از سمت بیمه‌گر

توقف فعالیت بیمه‌گزار

 

شرایط انتقال بیمه بدنه

 

در صورتی که مالک خودرو بخواهد مالکیت خودرو را به فرد دیگری منتقل کند، می‌تواند بیمه‌نامه را فسخ و باقی‌مانده حق  بیمه خود را از بیمه‌گر دریافت کند. در صورت عدم تمایل به فسخ بیمه نامه، بیمه می‌تواند به مالک جدید منتقل شود. توجه داشته باشید که اگر پیش از انتقال مالکیت حادثه‌ای برای خودرو رخ داده باشد که به بیمه اطلاع داده نشده باشد، بیمه‌گر هیچ مسئولیت و تعهدی در قبال مالک جدید نخواهد داشت.

 

خرید بیمه ثالث خرید بیمه بدنه از بیمه مس

 

با بررسی همه موارد  مهم بیمه نامه بدنه  و با آشنایی کامل با همه موارد می توانید آگاهانه خرید بیمه  بدنه را انجام دهید. شما کافی است با پر کردن اطلاعات خود در صفحه اول بیمه مس نام شرکتی  که در آن  مشغول به کار هستید (صنایع ملی مس ایران)  وشرکت  بیمه ایی که علاقه دارید بیمه نامه انجام شود را انتخاب کنید تا همکاران ما با شرایط قسطی (کسر از حقوق و یا کارت اعتباری ) و یا نقدی که مورد نظرتان است بیمه نامه را صادر و بصورت رایگان برای شما ارسال نمایند.